Diensten
Contact
Hendrik Mandeweg 5
1947 HA Beverwijk
T 0251 82 44 72
info@quibble.nl
Route
Mooiste 'Postbus 51' aller tijden
Quibblog archief
| januari 2012 | |
| archief 2011 | archief 2010 |
| archief 2009 | archief 2008 |
| archief 2007 | archief 2006 |
| archief 2005 | |
Gratis mailnieuws
Met onze gratis e-mailnieuwsbrief houden we u graag op de hoogte van interessante artikelen, tips en tricks.
Nieuwsbrief ontvangen? Klik hier.
Quibble Content Abonnement
Een blog, advertorial, persbericht of webcopy: met een Quibble Content Abonnement krijgt u elke maand 4 teksten (250-300 woorden) over welk onderwerp en voor welk medium u maar wenst. Kosten: 295,-/maand.
1,2,3....klaar!
Een bestaande tekst snel en vakkundig laten redigeren?
Mail 'm naar info@quibble.nl. Nu mailen, straks offerte, tekst binnen drie werkdagen retour.
Durf te Schrijven!
Een workshop voor heerlijk eigenwijze zp'ers die alle touwtjes graag zelf in handen houden. In één dag leer je jouw eigen verhaal te vertalen naar teksten voor je website, presentatie/pitch of brochure. Perfectie is een streven, plezier een must!
Kom je ook op 12, 13 of 15 maart? Klik hier voor meer informatie.
Landingpages: het geheime wapen voor een toppositie in Google
Dit zeggen klanten over Quibble
"Ik ben echt heel erg blij met deze tekst – hij is steengoed. En een korte levertijd!"
Op zoek naar kantoorruimte in Beverwijk?
Bij Quibble zijn fijne werkplekken te huur.
Geïnteresseerd?
Klik hier.
Quibble quote
"De hele ochtend heb ik gewerkt aan de proefdruk van een van mijn gedichten, en een komma eruit gehaald.
's Middags heb ik hem weer teruggezet. "
Oscar Wilde
Nederland telt zeven miljoen randdebielen
Gepost om 10:48 door Eva
"Nederlander snapte niks van troonrede" kopte Metro vanochtend. Volgens de krant konden ruim zeven miljoen volwassen Nederlanders de troonrede van koningin Beatrix niet of nauwelijks volgen.
Dan vraag ik mij af: zijn we doof, stom of doofstom? Okee, ik ben dan misschien een beetje hoogbegaafd, maar kom op zeg, zo ingewikkeld was het nou ook weer niet. Maar een ingewikkelde troonrede of niet, wat mij nog veel meer verbaasde: hebben er zeven miljoen mensen naar de troonrede geluisterd?
Wat vertel je me nou? Lééft Prinsjesdag in Nederland? Zetten we massaal de televisie aan overdag, om naar de troonrede te luisteren? Mijn oren klapperen. De mensen die voor 18.00 uur de televisie aanzetten, zappen meteen door naar Puzzelen voor Dummies op RTL 5. En als ze al even op de publieke omroep terecht komen, is dat alleen om Beatrix uit de gouden koets te zien klauteren, haar outfit te checken en de absurde hoedenparade te becommentariëren.
Ik vraag me toch af wie zich zo bekommert om die zeven miljoen auditief analfabeten....aha! BureauTaal uit Lienden (waar?) heeft de tekst van de troonrede doorgelicht op begrijpelijkheid, vertelt het Metro-artikel mij. Daarbij hebben ze allerlei wetenschappelijk onderbouwde onderzoeksmethoden gehanteerd, zoals de troonrede beoordelen op overzichtelijkheid van de indeling en de moeilijkheidsgraad van gebruikte woorden en uitdrukkingen. Bovendien haasten de taalbegrijpelijkmakers van dat bureau zich te melden dat zij in staat zijn de troonrede zo te schrijven dat die begrijpelijk is voor vier van de vijf Nederlanders... dat is opzienbarend nieuws! Logisch dat Metro daar kostbare ruimte voor vrijmaakt op de pagina Binnenland, in plaats van BureauTaal de advertentietarieven te mailen.
Ik denk dat Quibble volgend jaar na afloop van de Troonrede ook eens iets gaat roepen over taal. Misschien moeten we het woord 'troonrede' eens op de hak nemen. Dat is toch niet meer van deze tijd. Welke nieuwe Nederlander snapt nou wat dat inhoudt, een 'troonrede'? Noem het gewoon Bea's Babbel. Of Beatrix in the mix, met een lekkere drumbeat erachter. Quibble schudt Nederland wel even wakker, powered by Metro. Natuurlijk zorg ik er wel voor dat dat persbericht al op de derde maandag van september klaar ligt om te versturen. Het moet wel tijdig op de Metroredactie belanden. En in heel begrijpelijk Nederlands.


































