Contact
Noorderwijkweg 74
1943 DL Beverwijk
T 06 54 78 45 72
info@quibble.nl
Route
Mooiste 'Postbus 51' aller tijden
Quibblog archief
| archief 2012 | archief 2011 |
| archief 2010 | archief 2009 |
| archief 2008 | archief 2007 |
| archief 2006 | archief 2005 |
Gratis mailnieuws
Met onze gratis e-mailnieuwsbrief houden we u graag op de hoogte van interessante artikelen, tips en tricks.
Nieuwsbrief ontvangen? Klik hier.
Quibble Content Abonnement
Een blog, advertorial, persbericht of webcopy: met een Quibble Content Abonnement krijgt u elke maand 4 teksten (250-300 woorden) over welk onderwerp en voor welk medium u maar wenst. Kosten: 295,-/maand.
1,2,3....klaar!
Een bestaande tekst snel en vakkundig laten redigeren?
Mail 'm naar info@quibble.nl. Nu mailen, straks offerte, tekst binnen drie werkdagen retour.
Dit zeggen klanten over Quibble
"Ik ben echt heel erg blij met deze tekst – hij is steengoed. En een korte levertijd!"
Quibble quote
"De hele ochtend heb ik gewerkt aan de proefdruk van een van mijn gedichten, en een komma eruit gehaald.
's Middags heb ik hem weer teruggezet. "
Oscar Wilde
Recessie laat sporen na in taal
Gepost om 10:01 door Eva
De recessie die de wereld de afgelopen anderhalf jaar in zijn greep hield, heeft zijn sporen nagelaten in de taal.
Hypotheekleed, de ellende die het gevolg is van de onmogelijkheid de rente voor een hypotheek te voldoen en recessionista, de modebewuste vrouw die ook tijdens een recessie modieuze kleding en accessoires koopt, maar wel haar uitgaven beperkt, zijn zijn beide genomineerd voor de titel woord van het jaar 2009.
Ramses
Gepost om 19:26 door Eva
Ik schil wat aardappeltjes
Ze bakken krokant, terwijl ik
zeven vissticks in de Croma leg.
De boontjes zijn bijna gaar.
Gewoon zo'n dag.
Maar net even anders.
Want in mijn oor
vertelt Ramses

over toen hij klein was.
In de trein naar het Noorden.
Vandaag klinkt alles
net even anders.
De Muppets doen Bohemian Rhapsody
Gepost om 09:18 door Eva
Het is al 18 jaar geleden dat Queen-voorman Freddy Mercury overleed aan de gevolgen van AIDS (en precies vijf maanden daarna overleed mijn kat Poezebet. Ach ja, sommige dingen vergeet je niet. Zeker niet omdat Queens 'Who wants to live forever' gedraaid werd in de wachtkamer van de dierenarts toen we haar moesten laten inslapen. Maar nu dwaal ik vreselijk af).
Om Freddy te herdenken en om weer eens aandacht te vragen voor een al bijna vergeten ziekte (we zijn banger voor Q-koorts, vogel- en Mexicaanse griep, geloof ik), maakten de karakters van de Muppet Show hun eigen versie van Bohemian Rhapsody. De term 'monsterhit' krijgt direct een diepere betekenis.
Twitteren Woord van het Jaar 2009
Gepost om 11:01 door Eva
Op 21 november kozen de bezoekers van het Onze Taal-congres 'Grenze(n)loos Nederlands' het woord twitteren tot woord van het jaar 2009.
De kandidaat-woorden waren boekestijntje, deeltijd-WW, Koninginnedagdrama, kopvoddentaks, mama appelsap, Mexicaanse griep, twitteren, vaccinatieangst en vuvuzela.
Google Wave: we're invited!
Gepost om 15:34 door Eva
Ja hoor, hij is binnen. De uitnodiging van Google om hun nieuwe paradepaardje Wave te proberen. Sjonge, wat was ik onder de indruk van alle mogelijkheden van Google Wave toen ik het introductiefilmpje zag. Eenvoudig foto’s en bestanden delen, afspraken plannen, mensen toevoegen aan lopende gesprekken (de zogenaamde waves), etc. Maar nu ik het lege Wave ‘blad’ voor me op mijn scherm heb, zou ik niet weten op welk knopje ik het eerst moet drukken.
Dutch Bloggies 2009: er kan weer gestemd worden!
Gepost om 13:42 door Eva
Wie of wat is de populairste blogger, respectievelijk blog van Nederland? En wie twittert er het lustigst op los, microblogger zijnde? Binnenkort weten we het, want het is weer tijd voor de Dutch Bloggies, de weblogverkiezing van Nederland!
Google Caffeine werkt net iets harder
Gepost om 09:35 door Eva
Google gaat een nieuwe zoektechniek hanteren die betere resultaten moet opleveren. (Over één van de gevolgen daarvan, het verdwijnen van de keyword metatags, lees je in de volgende week te verschijnen editie van Kwibbels.) De techniek, Google Caffeine, is nog niet officieel live gegaan, maar bètatesters mogen er alvast mee spelen.
De geluiden zijn positief, de nieuwe zoekmethode, zelf te proberen via de zandbak van Google, verwijdert zelfs Marijke Jansen uit de zoekresultaten. Marijke Jansen?
Google Wave: hype or heaven?
Gepost om 15:54 door Eva
Het gonst al weken op internet: Google Wave komt eraan! Of deze nieuwe manier van online communiceren nou echt zo baanbrekend is of dat gigant Google gewoon een goede strategie heeft bedacht, valt moeilijk te zeggen. Ze hebben in ieder geval bereikt wat ze wilden bereiken: de buzz rond Google Wave is gigantisch. Iedereen wil de bètaversie van Google Wave uitproberen.
Bèta-tester worden, oftewel als eerste lekker tutten met het nieuwe speeltje, kan alleen op uitnodiging van Google Wave of via iemand die al is uitgenodigd. Op Twitter barstte het op 30 september, de dag waarop Google 100.000 mensen de kans gaf Google Wave te proberen, van de smeekbedes voor een 'invite'. Opportunistische Twitteraars sprongen daar handig op in en bezorgden zichzelf heel wat extra followers door om het hardst te roepen dat ze nog Google invites te vergeven hadden. Op eBay werd zelfs geboden op uitnodigingen, tot ver boven de $ 100. Het moet niet gekker worden.
Mij is het niet gelukt één van die 100.000 testers van Google Wave te worden. Ik zal dus moeten wachten op de ervaringen en recensies van anderen en de officiële release van Wave. Maar wat is dat Google Wave dan, vraag je je nu misschien af.
BNO Tallks, 17 september 2009: weinig copywriters in beeld
Gepost om 16:49 door Eva
BNO (Bond van Nederlandse Ontwerpers) organiseerde op 17 september de eerste discussieavond in de serie BNO Tallks. Plaats van handeling: Pakhuis de Zwijger, Amsterdam.
Ik was nog nooit bij een BNO-bijeenkomst geweest, maar het leek mij de ideale gelegenheid om eindelijk persoonlijk kennis te maken met ontwerpster Sanka Smeets, met wie ik al jaren slechts een e-mailrelatie heb. Daar hebben we een 'gezellig tafelen'-element aan toegevoegd, alvorens aan te schuiven bij BNO voor de avond met het thema: tekst en beeld, hoe gaat dat samen? Wat is leidend?
Wat bij mij leidend was die avond (of lijdend, in dit geval kunnen beide schrijfwijzen), was de soort van stilzwijgende vete die er kennelijk is tussen art directors en ontwerpers. Een art director vindt een ontwerper duidelijk een autist; de ontwerper ziet in een art director niet meer dan een commercieel zwijn. Dat is wat ik voelde, maar ach, ik ben tekstschrijver – wat weet ik er nou van?!
Vreemd taalgebruik, deel 243: de trappen van vergelijking
Gepost om 23:15 door Eva
Ergens hoopte ik nog dat het een bevlieging was van heel talig Nederland. Een hype, een modegril. Maar ik vrees dat het definitief is: een bijvoegelijk naamwoord krijgt in de vergrotende trap (comparatief) niet langer -er achter zich en de overtreffende trap (superlatief) maken we niet meer met -st.
Mooi - mooier - mooist wordt niet meer gebruikt. Nederland kiest voor 'meest mooie', 'meest voorname', 'meer duurzame', meest scherpe' en 'meest geweldige'. Wat is er mis met 'scherpste'? 'Duurzamer'? 'Voornaamste'? Ik heb geen flauw idee. Maar het is schering en inslag.
Chattaal creatief
Gepost om 11:03 door Eva
Ik heb het al eerder gezegd: sms-, chat- en straattaal zijn heus niet slecht voor de taalontwikkeling van kinderen. Sterker nog, ik juich creativiteit met taal en haar regels juist alleen maar toe! Natuurlijk moeten kinderen de regels erin gestampt krijgen, maar geef ze ook ruimte om hun fantasie te gebruiken.
Na wat Amerikaanse onderzoeken is er nu ook een Nederlandse hoogleraar die deze visie onderschrijft.
Wordt het al tijd voor een e-bookreader?
Gepost om 15:22 door Eva
Na 559 pagina's Mannen die vrouwen haten, 543 pagina's De Schaduw van de wind en het vooruitzicht van 568 pagina's De vrouw die met vuur speelde, ben ik om: ik wil een e-bookreader. Ik ben namelijk het type dat een zeer ontspannen (lees: onderuitgezakte danwel liggende) houding aanneemt wanneer ze een boek leest. En met die kilo's leesvreugde worden vingers, polsen en maag regelmatig zwaar belast.
Begrijp me niet verkeerd, ik ben dol op dikke boeken. Hun gewicht en onhandzaam formaat zullen voor mij nooit een reden zijn ze niet te lezen – juist wanneer een schrijver mij honderden pagina's lang weet te boeien met een spannend plot (zoals Stieg Larsson) of een meesterlijke schrijfstijl (Carlos Ruiz Zafón) zou ik willen dat het boek nóg dikker was.
Stoot uw hoofd voorzichtig
Gepost om 10:39 door Eva
Chinglish, een samenstelling van Chinees en Engels, is berucht en beroemd vanwege de soms hilarische vertalingen. „Als u gestolen bent, bel dan meteen de politie” is daar een leuk voorbeeld van. In de aanloop naar de Wereld Expo in de Chinese stad Shanghai in 2010 worden honderden vrijwilligers ingezet om Engelse vertalingen op onder meer verkeersborden te controleren.
Traaaaaaag kunstproject inspireert tot snailvertising
Gepost om 10:06 door Eva
Je kunt er zomaar eentje tegenkomen in de straten van Londen: een gepimpte slak. Blogger Slinkachu inspireert reclamemakers met zijn street art project Innercity Snail tot snailvertising, ofwel slakkenreclame. Een bijzondere, trage manier van reclamemaken.
Om het simpeler te maken doen we het maar gewoon fout...
Gepost om 15:00 door Eva
Stefan Gatward stoorde zich al een jaar aan de foute interpunctie op het straatnaambordje buiten. Na wat brodeloos gesteggel met de gemeente, nam hij zelf de kwast ter hand en schilderde keurig de ontbrekende apostrof: St Johns Close werd St John's Close.
Maar dat werd hem niet in dank afgenomen. De buurman vond hem een vandaal en wees de 62-jarige gepensioneerde Gatward erop dat de postbode hun straat nu waarschijnlijk niet meer kon vinden.
Vrouwelijkheid is seksistisch?
Gepost om 15:43 door Eva
Ongetwijfeld goed bedoeld, maar waar bemoeien die kerels zich nu toch weer mee. Een Britse vakbond wil hoge hakken op het werk verbieden. Ze zouden namelijk seksistisch zijn en een gevaar vormen voor de gezondheid en de veiligheid. Dat schrijft HLN Mode.
Dat laatste, daar kan ik inkomen. Want hoge hakken dragen is slecht voor je rug en de kans op enkelverzwikkingen is miljoenen malen groter dan de kans op een leuke geldprijs in de staatsloterij. En als we het dan over gezondheid en veiligheid hebben, verbied dan ook de frikandellen in de kantine, het gerook voor de deur en de vrijdagmiddagborrel.
Weet u nog een kroeskopwoord?
Gepost om 15:23 door Eva
In de nieuwsgroep nl.taal legt Baukje van Kesteren een lijst met kroeskopwoorden aan. Kroeskopwoord is een andere term voor dubbelopwoord: het bestaat uit woorden die (in een bepaalde betekenis) een synoniem zijn van elkaar, zoals kroes en kop. Andere kroeskopwoorden zijn dodelijk, fijngoed, wildebeest, urineplas en draaitol.
Alles kits achter de rits?
Gepost om 11:35 door Eva
Zijn er werkelijk nog mensen die dat zeggen, 'alles kits achter de rits'? Het is dan ook wel een voorbeeld van een cliché dat te gênant voor woorden is. Wel grappig dat deze uitspraak in Vlaanderen ook bekend is, want ik vind het een typisch voorbeeld van Nederlandse onbeholpenheid.
Op initiatief van de Belgische Radio 1 hebben onze zuiderburen een top tien opgesteld van irritantste clichés. En eigenlijk zitten er daar een paar tussen die in Nederland de status van cliché nog niet hebben bereikt. Sterker nog, ze zijn leuk, nieuw en verfrissend!
Opvallend boek... maar niet vanwege de inhoud
Gepost om 12:52 door Eva
Insides on a reserch day is de titel van het boek dat geschreven werd door search specialist en recruiter Anne Denys. Vanuit ruim twintig jaar ervaring schreef Anne deze Engelstalige handleiding die een verfrissende kijk biedt op de wereld van recruiters en search specialisten en handvatten aanreikt voor direct search.
Een dag uit het leven van een recruiter: ik kan me spannendere dagen voorstellen, maar het onderwerp is dan ook niet het opvallendste aan het boek. Dat is de prijs: € 4.620,75. Katching!
Zakelijk spammen mag nog even
Gepost om 10:46 door Eva
De datum waarop het verzenden van e-mail naar zakelijke ontvangers die daar niet om gevraagd hebben, is verschoven naar 1 oktober 2009. Deze opt-in-verplichting zou eerst per 1 juli van kracht worden, maar het ministerie van Economische Zaken heeft ervoor gekozen om alle wijzigingen in de Telecommunicatiewet tegelijkertijd in te laten gaan.
Bing is bingo en Google is troebel?
Gepost om 12:42 door Eva
Microsoft heeft zijn zoekmachine Live Search (de opvolger van MSN Search) vervangen door voor Bing. "Live Search is evolving. Welcome to Bing."
Klagers zijn geen taalliefhebbers
Gepost om 17:01 door Eva
Ruud Hendrickx is al jaren taaladviseur bij de VRT. Zijn mailbox puilt uit van de mailtjes van mensen die zich ergeren aan het taalgebruik van journalisten en presentatoren op de Vlaamse televisie.
"De mensen die zich daarmee bezighouden, zijn geen echte taalliefhebbers," zegt Hendrickx droog. "Een echte taalliefhebber bekijkt zijn taal met liefde. Die zegt: “goh, wat zit dat toch allemaal mooi in elkaar." Die accepteert dat er verschillende soorten Nederlands zijn en dat die allemaal recht van bestaan hebben.
Spam of opt-in: hoe maakt u vrienden?
Gepost om 10:05 door Eva
E-mailnieuwsbrieven zijn een goedkope en goed meetbare methode om met klanten en relaties in contact te blijven. Maar zowel wetgeving als het veranderde mailgedrag van uw (potentiële) lezers vragen om een nette aanpak van e-mailmarketing. Opt-in. Het wordt de standaard.
Gefeliciteerd met de Vrolijke Pasen!
Gepost om 09:05 door Eva
De Vieze Man: over persoonlijke hygiëne kan dit sujet nog wel het een en ander leren, maar hij hanteert een aantal verkooptechnieken die even tijdloos als effectief zijn.
Cold selling: hoe moet dat ook alweer?
In het Chinees heet Hillary geen Clinton
Gepost om 14:45 door Eva
De Chinese minister van Buitenlandse Zaken welkomde Hillary Clinton deze week als "mevrouw de minister". En dat terwijl het hele land, inclusief alle kranten (ook die van de Communistische Partij), in het Mandarijn naar haar verwijzen met 'Xi La Li' (uitgesproken als 'Hie Lai Lie'): wat in een verre verte inderdaad wel klinkt als 'Hillary. Enigszins. Maar wat is er mis met "mevrouw Clinton"?
Kredietcrisis? Ik schrijf er liever over dan dat ik me erdoor laat nekken!
Gepost om 16:00 door Eva
Natuurlijk voel ook ik de kredietcrisis als de koude adem van Voldemort in mijn nek. Gelukkig ben ik net zo'n klein bijdehandje als Harry Potter en vertik ik het gewoon me over te geven aan het doemdenken waaraan velen zich graag laven. Terwijl de Dementors tallozen verstijven, oefen ik braaf mijn toverspreuken en ben ik een selectieve lezer geworden: het verhaal van de wijze Perkamentus is interessanter en hoopgevender dan het geklaag van die suffe Duffelingen.
Bovendien, welke keuze heb ik?
Huisgemaakte ergernissen
Gepost om 17:13 door Eva
Op menukaarten prijken vaak gerechten als 'huisgemaakte kreeftensoep', 'huisgemaakte appeltaart' en 'huisgemaakte pastinaakstamppot'. Ook in winkels kun je vaak 'huisgemaakte' etenswaren kopen. Dat woord huisgemaakt roept nogal eens ergernis op. Volgens sommigen is het een vertaling van het Engelse home-made, volgens anderen van het Duitse hausgemacht.
Het beeld van de supermarktmanager die thuis appeltaartjes staat te bakken om ze vervolgens in zijn winkelschappen te zetten, is minstens zo lachwekkend als onzinnig. Net als bij 'verse appelmoes' uit blik, 'verse vis' uit de diepvries en 'vers gehakt', waar de diepvrieskristallen nog op staan, uit de koeling, word je als consument belazerd bij het leven. Maar daaraan wijden we op een later tijdstip nog wel een stukje. We beperken ons nu even tot de ergernissen op taalkundig niveau.
Hip de crisis door? Word een recessionista!
Gepost om 22:35 door Eva
Nog voordat ik het benodigde salaris bij elkaar heb kunnen sprokkelen, kan ik alweer opgelucht ademhalen: fashionista zijn is zooooooooo passé. De échte überhippen prakken zelf een kiwi tot gezichtsmasker en kopen hun kekke It-bag bij H&M in plaats van Louis Vuitton. De recessionista is opgestaan en slaat zich, spaarzaam doch stijlvol, door de crisis heen.
Duidelijke Taalprijs voor Alexander Pechtold
Gepost om 15:32 door Eva
Ik steek mijn bewondering voor D66-leider Alexander Pechtold nooit onder stoelen of banken. Hij is geen messias, maar wel een verademing in bureaucratisch, zwartkouserig Den Haag. Pechtold is een man van duidelijke bewoordingen, wat hoort bij D66 en wat mij, tekstschrijver zijnde, uiteraard aanspreekt.
En voor dat duidelijke taalgebruik heeft de goede man de Duidelijke Taalprijs ontvangen. Politicoloog André Krouwel van de Vrije Universiteit Amsterdam analyseerde ruim driehonderd televisieoptredens van de bekendste Nederlandse politici in de eerste helft van 2008. Pechtold sprak daarin de duidelijkste taal en wist zijn boodschap het beste over het voetlicht te krijgen.
Pechtold krijgt daarom vandaag de Duidelijke Taalprijs uit handen van de Amsterdamse dominee Gremdaat (Paul Haenen) tijdens het jubileumcongres van het Taalcentrum-VU.
Vincent houdt van Eva
Gepost om 23:04 door Eva
Correct Nederlands: een daad van medemenselijkheid
Gepost om 11:42 door Eva
Onze Taal onderzocht het. En eindelijk wordt het onderkend: het psychisch lijden van een taalgevoelig mens als ik. Een d/t-fout of een verkeerde spatie geeft kortsluiting in mijn hoofd. Au. Noem het beroepsdeformatie, noem het muggenziften of mierenneuken (als je het maar goed schrijft); ik heb er echt last van. Psychisch, door de eerder genoemde kortsluiting. Je ervaart namelijk echt een schok bij de aanblik van een totaal vernaggeld werkwoord of zelfstandig naamwoord.
Schrijven is muziek is schrijven is muziek
Gepost om 11:25 door Eva
Ik heb altijd wel een liedje in mijn hoofd. Het is sowieso nooit stil tussen mijn oren. Ik ben geen piekeraar, maar er schiet altijd wel iets aan ideeën, Columbische eieren en 'o-ja-dat-moet-ik-ook-nog-even-doen'-dingetjes door mijn gedachten. Gelukkig dus regelmatig overstemd door muziek. Soms een K3-hit van een cd'tje van mijn dochter (dat zijn de hardnekkigste, die krijg je écht niet meer uit je hoofd), soms een evergreen die ik dan uiteindelijk hardop loop mee te blèren. En zelfs muziek waar ik geen woord van versta (Maria Callas' vertolking van Puccini's O mio babbino caro, bijvoorbeeld, daarvan ben ik de vertaling maar eens gaan opzoeken toen ik telkens bij de laatste vier regels moest huilen) kan mij kippenvel bezorgen. Muziek: ik kan en wil niet zonder.
Muziek inspireert, emotioneert en kalmeert. Het zweept, vrolijkt of kalefatert me op. Tijdens een huilbui kan U2 me mezelf weer doen hervinden, maar soms kies ik juist voor Barbra Streisands achtertuinversie van Send in the Clowns om nog even lekker te zwelgen in de tranen en het zware gemoed. Ook wel eens gezond.
Maar ook handig. Wanneer ik extra bruusk wil overkomen in mijn klachtenbrief naar welke mislukte klantenservice dan ook, dan doet Smack my bitch up van The Prodigy wonderen. Wil ik in prachtige, poëtische volzinnen een stuk schrijven voor een website of brochure, dan kies ik voor de pianowerken van Erik Satie (bij voorkeur vertolkt door Reinbert de Leeuw). En moet er een krachtige tekst worden geproduceerd terwijl er een heftige deadline als het zwaard van Damocles boven mijn hoofd hangt, dan knalt de Zweedse technogrootheid Adam Beyer uit mijn speakers.
Muziek, het prikkelt mijn zintuigen en daarmee de manier waarop ik de woorden op mijn beeldscherm doe verschijnen.
Sms-software redt bedreigde talen
Gepost om 12:21 door Sandra
Amerikaanse taalkundigen roepen bedrijven op om sms-software te ontwikkelen die woorden voorspelt (T9) voor bedreigde talen. Wanneer sms’en in deze talen makkelijker is, zal het volgens hen ook vaker gebruikt worden. De talen zullen zo nieuw leven ingeblazen krijgen. De invoering van software voor het Welsh en het Gaelisch lijkt deze theorie te ondersteunen.
De taal van tegenwoordig!
Gepost om 14:51 door Eva
Hebt u last van de stippenziekte? Ergert u zich aan het gejou van Blokker? Hoe bijzonder vindt u x? Speelt u de hoofd-rol of trapt u in de hoof-drol? Of wilt u lid worden van de Stichting Tegen Tevens? Dan kunt u terecht bij Eric Tiggeler. Hij verzamelt modieus Nederlands, actuele taaldelicten en overige taal van tegenwoordig: schrijfgids.nl.
Van de Postcodeloterij verwacht ik toch iets meer...
Gepost om 11:22 door Eva
Twee cadeaus van de Postcodeloterij, voor eentje hoeven we de envelop niet eens te openen: alstublieft, een flinke taalfout!

2009 is Louis Braillejaar
Gepost om 09:03 door Eva
Tweehonderd jaar geleden werd Louis Braille geboren. Zijn uitvinding, het brailleschrift, wordt nog altijd gebruikt als lees- en schrijfsysteem voor blinden en slechtzienden.
In Nederland hebben de organisaties NLBB Vereniging van Leesgehandicapten, Stichting Oogfonds Nederland en Viziris een gemeenschappelijke website over Louis Braille gecreëerd. U kunt daar onder meer lezen dat prinses Laurentien volgende zaterdag op de ZieZo-beurs in Utrecht het Louis Braillejaar 2009 officieel opent.
Irritantste woord van 2008
Gepost om 14:49 door Eva
"Ik heb zoiets van..." Dat is de irritantste uitdrukking van 2008, vinden de bezoekers van irritantstewoord.nl. 'Goeiemoggel' doet ook vele nekharen overeind staan, op de voet gevolgd door 'doe je ding'/'dat is niet mijn ding'.
SIDN waarschuwt tegen 'webtoeslag'
Gepost om 14:28 door Eva
SIDN, de stichting die verantwoordelijk is voor uitgifte van Nederlandse internetdomeinen, waarschuwt voor een bedrijfje dat eigenaren van Nederlandse websites probeert te verleiden tot de betaling van een 'webtoeslag'.
Web 2.0 leidt niet af van werk
Gepost om 14:07 door Eva
Een ruime meerderheid van de werkenden vindt dat Web 2.0 tools de samenwerking bevorderen en de productiviteit verhogen. “Social Networking” is de meest gebruikte Web 2.0 service (95 procent), gevolgd door blogs, RSS en wiki’s(ieder ongeveer 50 procent).
De Onjuiste Spatie van 2008
Gepost om 10:14 door Eva
Te pas en te onpas ergens spaties gebruiken: de een valt het niet op, de ander stoort zich er enorm aan of ligt compleet in een deuk. Tenenkrommend of hilarisch, op www.spatiegebruik.nl worden de opvallendste spaties verzameld. En nu het spatiejaar 2008 voorbij is, wordt het tijd om dé onjuiste spatie van het jaar te kiezen.































